تهران ، دانشگاه صنعتی شریف
0912-2972962
تهران ، دانشگاه صنعتی شریف
0912-2972962

آبگریز کاشی و سرامیک

مشخصات محصول:

در اثر باقی ماندن قطرات آب بر روی سطوح کاشی و سرامیک و بخار شدن این قطرات، رسوبات محلول در آب بر روی سطوح مذکور باقی می‌ماند که این امر یکی از عمده‌ترین دلایل آلودگی سطوح کاشی و سرامیک می‌باشد و پس از مدتی باعث خوردگی سطوح و از بین رفتن جلا، زیبایی و استحکام این سطوح می‌شود. درصورتی‌که می توان از باقی ماندن این قطرات روی سطوح کاشی و سرامیک در طول زمان جلوگیری نماییم، آلودگی‌های کمتری ایجاد می‌شود و سطوحی تمیزتر خواهیم داشت.

یکی از روش‌هایی که می‌توان با آن مانع از باقی ماندن این قطرات روی سطوح شد، اعمال پوشش‌های آب‌گریز کننده می‌باشد. سطوح آب‌دوست به‌طورمعمول تمایل بیشتری به ایجاد پیوند با مواد جذب‌شده دارند و سطوح آب‌گریز تمایلی به ایجاد چنین پیوندی ندارند. متأسفانه بسیاری از مواد، همانند کاشی و سرامیک در دسته آب‌دوست‌ها قرار می‌گیرند. پوشش‌های آبگریز کاشی و سرامیک می‌توانند با ایجاد خاصیت آب‌گریزی و آنتی باکتریال و ضدقارچ، سطح را در برابر اثر هرگونه کثیفی، چربی، لکه و تغییر رنگ در مدت‌زمان طولانی مقاوم نمایند و به دلیل خاصیت آب‌گریزی خود از رسوب‌گیری سطوح جلوگیری کنند و با دفع انواع مایعات، مانع ورود گردوخاک به درزها و سطوح گردند.

کاشی و سرامیک‌های موجود در سرویس‌های بهداشتی، منافذ نامرئی و میکروسکوپی دارند که با چشم غیرمسلح نمی‌توان آن‌ها را دید. باکتری‌ها و ذرات ریز می‌توانند به‌راحتی در آن‌ها نفوذ کرده و باقی بمانند و برای تمیز نگه‌داشتن آن‌ها باید مواد شوینده شیمیایی به‌طور منظم مورداستفاده قرار گیرد که استفاده از مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده شیمیایی جهت شستشوی سطوح سرامیکی، آسیب‌های جدی از قبیل حساسیت‌های شدید پوستی و ریوی به بدن انسان وارد می‌آورد.

با استفاده از پوشش‌های آب‌گریز، مواد شوینده اسیدی و شیمیایی به‌طور کامل حذف می‌گردند و تمیز کردن سطوح آسان خواهد شد. کاربرد این پوشش‌ها، بر روی تمامی سطوح از قبیل کاشی و سرامیک، سرویس بهداشتی، وان حمام و روشویی است.

نحوه مصرف:

 1. سطح کاشی یا سر
 2. امیک مورد نظر را به خوبی تمیز و خشک نمایید.
 3. اسپری آبگریز کاشی و سرامیک را به خوبی تکان دهید.
 4. اسپری آبگریز را بر روی تمامی سطح کاشی یا سرامیک اسپری کنید.
 5. کاشی و سرامیک مورد نظر پس از 24 ساعت دارای خاصیت آبگریزی خواهد شد.

مزایا:

 • ایجاد خاصیت آبگریزی بر روی سطح کاشی یا سرامیک
 • تمیز شدن آسان کاشی یا سرامیک بدون استفاده از مواد شوینده اسیدی و شیمیایی
 • عدم رسوب گرفتن سطح و ایجاد لکه‌های چربی
 • مقاومت در برابر هر گونه اثر لک، چربی و آلودگی
 • جلوگیری از تغییر رنگ سطح کاشی یا سرامیک در طولانی مدت و حفظ ظاهر اولیه آن
 • دارای خواص آنتی‌باکتریال و ضدقارچ
محصولات مرتبط
پاسخ دهید