رنگ استخری

لیست قیمت درب کارخانه
 • ۱ کیلوگرم : ۲۹۰.۰۰۰ تومان
 • ۴ کیلوگرم : ۱.۱۲۰.۰۰۰ تومان
 • ۱۰ کیلوگرم : ۲.۷۰۰.۰۰۰ تومان
 • ۲۰ کیلوگرم : ۵.۳۰۰.۰۰۰ تومان
ویژگی ها و مزیت های رنگ استخری
 • پایه آب و غیر سمی (میزان کمتر از ۵ گرم VOC در لیتر)
 • قابلیت اعمال رو بتن و سیمان
 • خشک شدن سریع
 • مقاومت در برابر نفوذ آب
 • قابل شستشو
 • ضد جلبک و قارچ
 • بدون بو بخارات مضر
 • عدم ایجاد حساسیت
 • مقاومت در برابر پوسته شدن
 • مقاومت در برابر ترک حاصل از انبساط و انقباض
 • مقاومت به سایش

رنک استخری، رنگ عایقی است که در استخرها کاربرد دارد برای عایق کاری و رنگ آمیزی کف و دیواره‌های استخر، حوضچه‌های پرورش آبزیان و مخازن آب استفاده می‌شود. رنگ‌های استخری معمولاً به رنگ آبی تولید می‌شوند. هر کدام از رنگ‌های استخری برای یک شرایط خاص ساخته می‌شوند. رنگ‌های استخری در دو نوع پایه حلال و پایه آب تولید می‌شوند.

رنگ استخری اکریلیک یکی از انواع رنگ‌های استخری است که در دو نوع پایه آب و پایه حلال تولید می‌شوند. رنگ اکریلیک به عنوان بهترین رنگ استخری برای مصارف کم هزینه شناخته می‌شود که باید به این مورد توجه داشته باشید که این نوع رنگ نباید در استخر‌هایی با عمق زیاد به کار برده شود. نوع مصرف رنگ اکریلیک در استخرهایی با مصالح بتنی و سیمانی است. برای این که بتوانید از رنگ اکریلیک در استخر خود استفاده کنید باید در ابتدا سطح استخر خود را از هرگونه شکاف و آسیب دیدگی پاک کرده و با سیمان کاری ترمیم کنید. بعد از ترمیم سطوح استخر خود نوبت آن است که سطح استخر را از هرگونه آلودگی و گرد و غبار پاک کرده و تمیز کنید. باید دقت داشته باشید که برای استفاده از این نوع رنگ استخری باید سطح استخر خود را کاملاً خشک کنید تا سطح استخر شما عاری از رطوبت باشد. به طور کلی رنگ استخر اکریلیک فقط بر روی سطوح خشک قابل استفاده بوده و دارای چسبندگی بسیار پر قدرتی است. رنگ اکریلیک دارای قابلیت ترمیم سریع، ضد جلبک و آنتی باکتریال، دارای قیمتی مناسب و همچنین تحمل دمای منفی ۳۰ تا مثبت ۳۰۰ درجه سانتی گراد را نیز دارد.

 

 

ویژگی رنگ استخری

 

۱- خاصیت چسبندگی بالا: خاصیت چسبندگی بالای رنگ های استخری به انواع سطوح سیمانی، بتنی، رنگی، کاشی، فلزی از ویژگی های یک رنگ استخری مرغوب و با کیفیت می باشد. زمانیکه چسبندگی این رنگ ها زیاد باشد موجب می شود که کاملا به سطح زیرین خود بچسبند و با پوشاندن تمام سوراخ ها و درز و شکاف های سطح، مانع نفوذ آب درون آن ها می شود.

۲- پوسته پوسته نشدن رنگ استخری:همانطور که می دانید به علت وجود رطوبت دائم در استخر و حوض، رنگ آن شروع به پوسته پوسته شدن می کند و موجب نفوذ آب به تمام درز و شکاف های استخر می شود. پس نتیجه می گیریم که حتما باید از رنگ استخری استفاده شود زیرا قدرت، تحمل و ماندگاری بسیار زیادی دارند و در نهایت پوسته پوسته نمی شوند.

۳- خاصیت کشسانی بالا (الاستیکه بودن): به علت تغییرات جوی و در بعضی از شرایط خاص ممکن است دیواره و یا کف استخر ترک بردارد در نتیجه رنگی که استفاده می شود باید خاصیت الاستیکه یا کشسانی بالایی داشته باشد تا با ترک برداشتن دیواره ها رنگ ما آسیبی نبیند و شکسته نشود.

۴- تحمل انواع آب و هوا: از آن جایی که این رنگ استخری صرف نظر از فشار آب و نور خورشید، دائما در معرض تغییرات مختلف جوی و آب و هوای متفاوت است، باید از رنگی برای آن استفاده شود که تحمل این تغییرات را داشته باشد. این رنگ می توانند در انواع آب و هوای سرد، گرم و آفتابی مقاومت کند و در مدت زمان کم ماندگاری خود را از دست نمی دهند. در نتیجه این نوع رنگ‌ها باید مقاومت خوبی در برابر عوامل مانند تابش UV، مواد شیمیایی استخر و آب داشته باشند تا به طول عمر آنها کمک کنند.

۵- نداشتن مواد شیمیایی مضر و آلودگی: همانطور که میدانید برای رنگ آمیزی سطح داخلی مخازن آب نیز از رنگ استخری استفاده می شود، زیرا هیچ آلودگی از نظر مواد شیمیایی برای آب آشامیدنی ایجاد نمی کند. رنگ‌های استخری ویژگی‌ها و اثرات مختلفی  دیگری نیز دارند که باید در انتخاب آنها در نظر گرفته شوند. در زیر به برخی از این ویژگی‌ها اشاره خواهیم کرد:

۶- جذابیت ظاهری: یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های رنگ‌های استخری، جذابیت ظاهری آب استخر است. رنگ‌های جذاب و هماهنگ با محیط اطراف می‌توانند فضای استخر را زیبا و دلنشین کنند.

۷- روحیه و احساسات: رنگ‌های استخری می‌توانند تأثیر مستقیمی بر روحیه داشته باشند. رنگ‌های آرامش‌بخش می‌توانند محیط آب را آرام و مطبوع کنند، در حالی که رنگ‌های شاداب و جذاب ممکن است احساس شادی و پویایی ایجاد کنند.

۸- تطابق با محیط: انتخاب رنگ‌هایی که با محیط اطراف هماهنگی دارند، می‌تواند به ظاهر کلی محیط کمک کند. به عنوان مثال، استفاده از رنگ‌های طبیعی مانند آبی تیره یا آبی سبز تیره در مناطق با فضای طبیعی گیاهی می‌تواند تطابقی زیبا ایجاد کند.

۹- تأثیر نور و شب: رنگ آب در تماس با نور می‌تواند تغییر کند. در طول روز، تحت تأثیر نور خورشید، رنگ آب ممکن است تغییر کند و این می‌تواند جلب توجه باشد. همچنین، در شب، نور‌پردازی‌های مختلف می‌توانند به طراحی رنگ جلوه ای وییه می دهد.

۱۰- حالت آب: رنگ‌ها می‌توانند تأثیری بر حالت و وضعیت آب داشته باشند. برخی رنگ‌ها ممکن است آب را به نظر عمیق‌تر یا کم‌عمق‌تر از واقعیت نشان دهند.

۱۱- تغییرات زمانی: باید به این نکته توجه داشت که رنگ آب ممکن است با گذر زمان تغییر کند و از رنگ اولیه‌ای که در ابتدا انتخاب شده بکاهد.

نحوه اعمال رنگ

 

 • باید بدانید که سطح مورد اجرا باید خشک و عاری از هرگونه چربی، آلودگی و شوره باشد در نتیجه پیش از اجرا حتما به وسیله ی فرچه ی مناسب سطح تمیز گردد و در صورت وجود ترک نیز برای هموار ساختن و اطمینان از آب بندی سطح از محصول ملات آب بندی استفاده نمایید. زمانیکه اطمینان حاصل کردید که سطح تمیز و خشک هست، در دو لایه ی آستری و نهایی نسبت به اجرای رنگ استخری اقدام نمایید.
 • رنگ را با مقدار مناسب آب ( ۱۵% وزنی ) رقیق نموده و با قلمو یکدست اجرا نمایید، بطوری که تمام خلل و فرج سطح پوشانده شود.
 • لایه نهایی را ترجیحاً بدون افزودن آب و پس از گذشت ۱ تا ۳ ساعت از لایه آستری (با توجه به دمای محیط و سطح بهتر است قبل از خشک شدن کامل لایه آستری ) اجرا نمایید.
 • زمان آبگیری استخر پس از رنگ آمیزی بستگی به شرایط آب و هوایی دارد، ولی در بهترین حالت یک هفته پس از رنگ آمیزی قابل آبگیری است.
 • درصورتیکه استخر آب بند نمی باشد پیش از اقدام به رنگ آمیزی باید از مایع آب بندی و یا چسب آب بند کننده استفاده کنید.

نکات ایمنی

 

 • در صورت تماس با چشم به مدت ۱۵ دقیقه چشم را با آب شستشو دهید.
 • در محیط نسبتاً خشک و خنک نگهداری شود.