تهران ، دانشگاه صنعتی شریف
0912-2972962
تهران ، دانشگاه صنعتی شریف
0912-2972962

آبگریز پارچه و فرش

آبگریز پارچه و فرش

مشخصات محصول:

پوشش‌های آبگریز شرکت نانو پاد شریف باعث جلوگیری از نفوذ مایعات (آب و غیره) به عمق بافت منسوجات شده و با ایجاد خصوصیت آبگریزی منجر به افزایش زاویه (بیش از 150 درجه) قطرات آب با سطح پارچه می‌شود. این خاصیت موجب غلتیدن قطرات کاملاً کروی مایعات روی سطح و شسته شدن گرد و خاک از سطح می‌گردد. خاصیت آبگریزی باعث می‌شود که هیچ‌گونه مایع خارجی مانند آب، قهوه، روغن و دیگر مایعات به لباس یا پارچه نفوذ نکند و هر آنچه که بصورت تصادفی روی پارچه یا لباس شما ریخته شود به سادگی و با یک پارچه خشک و یا توسط کمی آب از سطح برداشته شود و لباس یا پارچه شما کاملا تمیز گردد و هیچ گونه اثری از آن باقی نماند.

با توجه به اینکه این فناوری مانند یک لایه محافظ عمل می‌کند، به پارچه اجازه می‌دهد که هوا در آن جریان داشته باشد. علاوه بر این پوشش‌های نانو دارای خصوصیات دیگری چون: سدی در برابر اشعه UV خورشید، امکان تنفس بافت (امکان تعرق بدن بر عکس الیاف تفلونی)، جلوگیری از جذب عمقی آلودگی‌ها روی سطح و خاصیت آسان تمیز شوندگی هستند. اگر بنا به دلایلی، آب و مایعات بتوانند بر اثر فشار فیزیکی، وارد یک منطقه الیاف شوند، این مایع وارد تار و یا پود نخواهند شد؛ بلکه وارد فضای خالی بین تار و پود می‌شود. این محصول به صورت محلول کلوئیدی است و قابل استفاده بر روی انواع پارچه با کاربردهای مختلف (پارچه مبلمان، فرش، پارچه‌های نخی و کتان، پرده و روکش میز و صندلی‌های رستوران، مبلمان و انواع پوشاک) می‌باشد و بعد از خشک شدن پارچه را آبگریز، ضد آب و لک می‌کند.

نحوه مصرف:

  1. پارچه مورد نظر را به خوبی تمیز و خشک نمایید.
  2. ظرف محتوی محلول آبگریز پارچه را به خوبی تکان دهید.
  3. محلول آبگریز بر روی تمامی سطح پارچه مورد نظر اسپری کنید. (در صورت نیاز به استفاده صنعتی از این محلول در کارخانه‌ها، پارچه‌ها باید در حوضچه‌های حاوی محلول آبگریز غوطه‌ور شوند.)
  4. پارچه مورد نظر پس از خشک شدن (برای تسریع در این مرحله می‌توان از سشوآر نیز استفاده کرد.) دارای خاصیت آبگریزی خواهد شد.

 مزایا:

  • جلوگیری از نفوذ آب یا مایعات به عمق بافت منسوجات
  • ایجاد خصوصیت آبگریزی و افزایش زاویه تماس (بیش از 150 درجه) قطرات آب با سطح
  • غلتیدن قطرات کاملاً کروی مایعات روی سطح و شسته شدن گرد و خاک
  • سدی در برابر اشعه UV خورشید
  • امکان تنفس بافت (امکان تعرق بدن بر عکس الیاف تفلونی)
  • جلوگیری از جذب عمقی آلودگی‌ها روی سطح و خاصیت آسان تمیز شوندگی (لکه‌های چای و قهوه داغ)

 

محصولات مرتبط
پاسخ دهید