تهران ، دانشگاه صنعتی شریف
0912-2972962
تهران ، دانشگاه صنعتی شریف
0912-2972962

نانو کلوئید دی اکسید تیتانیوم

نانو کلوئید دی اکسید تیتانیوم

مشخصات محصول

نانو کلوئید دی اکسید تیتانیوم، تولید شده توسط شرکت نانو پاد شریف، حاوی نانو ذرات دی ­اکسید تیتانیوم است که به صورت همگن در داخل محلول پراکنده شد و دارای شاخص پراکندگی 419/0 است. این محلول آبی متشکل از نانو ذرات تیتانیاست که به صورت معلق در محلول قرار دارند. یکی از فوتوکاتالیست‌هایی که از گذشته در صنعت کاربرد داشته نانو اکسید تیتانیوم است. مواد پوشش داده شده با دی­ اکسید تیتانیوم می‌توانند به عنوان مواد سازگار با محیط زیست طبقه بندی شوند. امروزه استفاده از کاتالیزورهایی که با تابش نور (فوتوکاتالیست) فعال‌ می‌شوند بسیار رایج شده است. همچنین، غیرمضر بودن این ماده برای انسان و محیط زیست به اثبات رسیده است.

 

مشخصات فنی

غلظت (ppm)

4000

اندازه متوسط ذرات (nm)

40-10

خلوص

98%

مورفولوژی

کروی

رنگ محلول

سفید

 

 

 

کاربرد و مزایای نانوذرات دی­اکسید تیتانیوم

  1. از جمله کاربردهای نانوذرات دی­اکسید تیتانیوم می­توان به این موارد اشاره کرد: کاربردهای ضدمیکروبی، ضدویروسی و ضد سرطان، پوشش­های تصفیه کننده هوا، پوشش­های خودتمیزشونده، تصفیه آب، مه زدایی، سلول­های خورشیدی حساس به رنگ، مصارف دارویی و دندانپزشکی، افزایش فعالیت فتوکاتالیستی و غیره.
  2. خاصیت آنتی‌باکتریال: با اسپری کردن نانوذرات دی­اکسید تیتانیوم روی انواع سطوح، با تحریک الکترون­ها و ایجاد پدیده اکسیداسیون در این نانوذرات، خاصیت گندزدایی ایجاد می­شود که حتی بسیار بهتر از مواد شوینده شیمیایی و سفیدکننده­ها است.
  3. خاصیت تصفیه هوا: اکسیژن­های مولکول دی اکسیدتیتانیوم با آب موجود در هوا واکنش داده و رادیکال­های OH- آزاد شده باعث تجزیه NOx های موجود در آلودگی هوا می­گردد و آن­ها را به HNO3 بی­ضرر تبدیل می­کنند. جالب توجه اینکه ظرفیت تصفیه هوای 1000 مترمربع از کاشی­های پوشیده شده با فوتوکاتالیست، معادل ظرفیت تصفیه هوای 70 درخت صنوبر است.
محصولات مرتبط
پاسخ دهید